Aktuální informace z dění v oddíle

19. kolo - Další prohra áčka, béčko doma úspěšné

V 19. kole odjelo naše áčko do nedalekých Pardubic, kde se v okresním derby střetlo s domácím áčkem. Zápas se pro nás nezačal nijak dobře. Petr Zeman dostal hned na první dráze od svého soupeře naloženo a to vlastně rozhodlo o osudu tohoto duelu. Ve druhé dvojici nestačil po slabém výkonu Karel Lang na jen průměrně hrajícího soupeře a domácí celek získal klid do dalších bojů. Dušan Kasa hrál se soupeřem vyrovnanou partii a ještě před poslední dorážkou měl naději na zisk bodů, když prohrával pouze o 7 kuželek. Druhá dorážka mu ale bohužel nevyšla podle představ a tak si body i v tomto případě připsal domácí hráč. Petr Skutil dokázal soupeře na první dráze porazit, ne však ale díky své dobré hře, ale spíše díky slabšímu výkonu domácího borce. Ten se ovšem po změně drah vzpamatoval a Petr neměl po slabém výkonu nejmenší šanci na úspěch. 8:0 a +133 kuželek pro domácí. V páté dvojici se nám konečně povedlo alespoň odvrátit kanára. Míra Skala si na první dráze vybudoval náskok, který na druhé dráze v pohodě udržel a po pěkném výkonu si připsal jasnou výhru. Poslední dvojice byla spíš již jen formalitou, ale nakonec přinesla asi nejlepší podívanou. Petr Miláček nezačal dobře a po mizerném výkonu na první dráze se zdálo, že domácí hráč má výhru v kapse. Po změně drah se ale karta obrátila a Petr skvělou hrou postupně soupeře dotahoval. Bohužel se mu to nakonec nepovedlo a po pěkném výkonu prohrál o 7 kuželek. V součtu si tedy odvážíme prohru v poměru 14:2 o 104 kuželek a situace v tabulce se pro nás začíná pomalu stávat kritickou.
Výkony našich hráčů: Zeman 405, Lang 363, Kasa 407, Skutil 380, Skala 429, Miláček 432.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně jeden z celků horní poloviny tabulky - Milovice B. Utkání za naše družstvo zahajovala dvojice Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Pepa začal doslova mizerně, po výměně drah ale výrazně přidal a slabě hrajícího soupeře nakonec těsně udolal. Lída sehrála se soupeřem vyrovnanou první půlku, ve druhých plných ale výrazně ztratila. Ztrátu sice doháněla vynikající dorážkou, ale nakonec se jí to o 8 kuželek nepodařilo. Stav tedy 2:2 a +3 dřeva pro hosty. Prostřední pasáž utkání skočila také poměrem 2:2. Jarda Havlas si po průměrném výkonu v pohodě poradil se slabě hrajícím soupeřem a na vedlejších drahách svým mizerným výkonem daroval své body soupeři Vendelín Škuta. Stav tedy 4:4 a +5 pro hosty. Před závěrem tedy vyrovnaná pozice pro oba celky. Naše družstvo má ale ve svém středu zkušené dotahováky Pavla Kličku s Jirkou Ryšavým. Pavel po vyrovnané první půlce svého soupeře ve druhé části utkání doslova smetl a po vynikajícím výkonu získal pro družstvo důležité body. Na vedleších drahách si Jirka v první půlce vybudoval luxusní náskok, který po změně drah v pohodě udržel a tak se po poměrně vyrovnaném začátku utkání zrodila naše výhra v poměru 12:4 o 47 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 379, Skutilová 398, Havlas 400, Škuta 354, Klička 434, Ryšavý 420.

Přidáno: 06.03.2012, 10:45 hod.

KK SDS Sadská X Loko Č. Velenice

V úterý 28. února hostila naše kuželna odvetné utkání Poháru ČKA mezi celky KK SDS Sadská a Lokomotiva České Velenice. Ptáte se proč se toto utkání hrálo právě na naší kuželně? Kuželkáři ze Sadské nedisponují vlastní čtyřdráhovou kuželnou a všechna svá utkání hrají již několik let v Kutné Hoře. Pro letošní ročník Poháru ČKA si ale vybrali naši kuželnu.
No a nyní pár slov k samotnému utkání:
Sadská první utkání prohrála ve Velenicích 4:2, takže potřebovala nutně alespoň stejným poměrem zvítězit. To se nakonec podařilo, když po výborných výkonech získali pro své družstvo body Aleš Košnar s Tomášem Bekem. Antonín Svoboda s Václavem Schejbalem své souboje sice prohráli, ale celkový výkon družstva hovořil vcelku jasně pro Sadskou, což znamenalo kýžený výsledek 4:2. V tuto chvíli rozhodovali setové body z obou zápasů a v tomto měřítku byla lepší Sadská v poměru 18,5:13,5. Takže nejméně ještě jedno pohárové utkání na naší kuželně v tomto ročníku uvidíme.
Nejlepším hráčem utkání byl Tomáš Bek výborným výkonem 587 poražených kuželek.

Přidáno: 29.02.2012, 23:43 hod.

5. turnaj VČPM v Přelouči

V neděli 26. února hostila přeloučská kuželna účastníky 5. a tedy posledního turnaje základní části Východočeského poháru mládeže. Bojovalo se ještě o poslední postupové místo do dvou nadstavbových turnajů a také o co nejlepší výchozí pozici pro tyto turnaje. Naše družstvo startovalo ve složení T. Sukdolák, D. Sukdolák a Petr Absolon a výkonem 649 poražených kuželek obsadilo v tomto turnaji 4. příčku, která bohužel znamenala konec nadějí na postup do nadstavbových turnajů. Takže naše družstvo, přestože ani v jednom z turnajů neobsadilo poslední příčku, tak nakonec končí v soutěži poslední.

Výkony našich hráčů v 5. turnaji: T. Sukdolák 203, D. Sukdolák 204, P. Absolon 242. Mimo soutěž si zahrál ještě J. Juříček - 201.

V brzké době budou ve fotogalerii k nahlédnutí fotky z tohoto turnaje. Kompletní výsledk všech turnajů naleznete na webových stránkách soutěže.

Přidáno: 27.02.2012, 14:02 hod.

18. kolo - Áčko "utrpělo" vítězství, béčko bez bodů

V pátek 24. února přivítalo naše áčko na domácí kuželně družstvo Jilemnice A. Vstup do utkání našemu družstvu vůbec nevyšel. Petr Skutil začasl mizerně a zvažovalo se jeho střídání. Ke konci první dráhy se ale zlepšil, navíc půlku vyhrál, takže se střídání nekonalo. To se ale ukázalo jako špatný tah. Po změně drah se Petr vrátil k mizerné hře a nakonec bral tedy body soupeř, který hrál sice také špatně, ale alespoň méně prohazoval. Na vedlejších drahách sehrál Tomáš Jarolím se svým soupeřem vyrovnanou první půlku, na druhé dráze ale výrazně polevil a soupeře tak dokráčel k pohodlné výhře. Stav 0:4 a vedení Jilemnice o 46 kuželek. Prostřední pasáž utkání ale překlopila vedení na naši stranu. Dušan Kasa předvedl skvělý výkon a hlavně díky vynikající dorážce soupeře jasně přehrál. Slabší chvilku si vybral snad jen ve druhých plných. Mirek Skala předvedl také kvalitní výkon, se soupeřem neměl ani ten nejmenší problém a bylo srovnáno na 4:4. Naše družstvo již mělo navíc k dobru 51 kuželek. Ale ani to nedávalo do závěru ještě jistotu. Petr Miláček zahrál pod svoje možnosti a soupeř jej díky vynikající druhé dráze přehrál o 35 kuželek. Osud utkání měl v rukou Petr Zeman. Ten asi 20 hodů před koncem spolehlivě vedl a vypadalo to s naším celkem dobře. Závěr dorážky ale Petrovi příliš nevyšel a soupeř se dostal na dostřel a měl vše ve svých rukou. Posledním hodem mohl zajistil Jilemnici alespoň bod. Musel ale hodit alespoň 7 a to se mu naštěstí nepodařilo, takže naše družstvo si připsalo důležitou výhru o 17 kuželek v poměru 10:6.

Béčko odjelo v pátek na kuželnu do Poříčí, kde změřilo síly s dosud neporaženým domácím áčkem. Úvodní duel utkání vyšel lépe pro naše družstvo. Libor Elis předvedl po delší odmlce zase výkon, na který jsme od něj zvyklí a zajistil našim barvám vedení o 14 kuželek. Pak ale přišel obrat o 360 stupňů - Lída Skutilová, Pepa Suchomel a Vendelín Škuta předvedli slaboučké výkony a domácí celek tak měl při vedení 6:2 luxusní náskok 176 kuželek. V závěru kvalitní výkony Jardy Havlase a Pavla Kličky už jen zmírnili prohru. Naše družstvo tedy odjíždí z kuželny jasného lídra soutěže poraženo v poměru 10:6 o 131 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 400, Skutilová 335, Suchomel 356, Škuta 343, Havlas 420, Klička 420.

Přidáno: 27.02.2012, 13:03 hod.

Mistrovství Pardubického kraje jednotlivců

V sobotu 18. února se dohrávala Mistrovství Pardubické kraje jednotlivců ve dvou zbylých kategoriích - dorost a senioři.

Dorosteneckou kategorii hostila přeloučská kuželna. Nakonec se z celkového počtu 16-ti přihlášených hráčů a hráček prezentovalo pouze 13. Bohužel mezi "odpadlíky" byl i náš zástupce Petr Absolon, kterého zklátila nemoc, takže jsme v soutěži zástupce neměli. Titul si nakonec po zásluze odvezl Jakub Stejskal z Jiskry Ústí nad Orlicí-Hylváty a zajistil si tak postup na MČR, kam se spolu s ním podívá ještě druhý v pořadí Michal Vejda ze Sokola Rybník. Z dívek se soutěže zúčastnila pouze Klára Pekařová z České Třebové a ta si tak samotným startem v soutěži také zajistila postup na MČR.

Kategorie senioři - tedy muži nad 50 let se hrála na kuželně v České Třebové, kam jsem poslali hned čtveřici hráčů - Libor Elis, Pepa Suchomel, Jarda Havlas a Pavel Klička. Posledně jmenovaný nám udělal největší radost, protože po výborném výkonu, který měl hodnotu 590 poražených kuželek, vybojoval bronzovou medaili. Zaostal o pouhou 1 kuželku za v pořadí druhým Karlem Zubalíkem a o 18 kuželek za vítězem Pavlem Vymazalem, čož jsou hráči prvoligového družstva.

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 27.02.2012, 11:10 hod.

17. kolo - Obě naše družstva neúspěšná

V 17. kole VČ soutěží družstev se nezadařilo ani jednomu z našich družstev.

Áčko odjelo v pátek 10. února do Solnice k utkání s domácím áčkem. Vstup do utkání byl z naší strany slibný, když Petr Miláček podal na poměry solnické "maštale" poměrně pěkný výkon a zajistil našemu celku vedení. To ale bylo z naší strany na dlouhou dobu vše. S těžkou kuželnou si postupně neporadili Tomáš Jarolím, Míra Skala ani Petr Skutil a domácí rázem vedli 6:2 o propastných 103 kuželek. Něco z domácího náskoku v páté dvojici ukrojil po solidním výkonu Dušan Kasa, Petr Zeman si ale v závěru s kuželnou také příliš nepotykal a tak jsme dokráčeli k porážce o 125 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Miláček 412, Jarolím 356, Skala 375, Skutil 356, Kasa 401, Zeman 377.

Béčko přivítalo taktéž v pátek 10. února na domácí kuželně celek Březovice A. Libor Elis podal v úvodu utkání slabý výkon a daroval tak výhru soupeři. Na vedlejších drahách se po delší době blýskla opět pěkným výkonem Lída Skutilová a soupeře jasně přehrála. 2:2 a na kuželky také vyrovnáno. Prostřední pasáž utkání našemu družstvu vůbec nevyšla. Pepa Suchomel a Jarda Havlas zřejmě neměli svůj nejlepší den a po lehce podprůměrných výkonech darovali svým soupeřům výhry. 2:6 a + 76 kuželek. Pro našeho dotahováky Pavla Kličku a Jirku Ryšavého přetěžký úkol. Oba zahráli dobře, Pavel dokonce výborně, ale na stažení celého náskoku hostí to bohužel nestačilo, takže naše družstvo prohrává v poměru 10:6 o 23 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 361, Skutilová 419, Suchomel 383, Havlas 384, Klička 453, Ryšavý 408.

Přidáno: 27.02.2012, 10:58 hod.

16. kolo - Smolná prohra áčka, béčko také neúspěšné

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně družstvo Sokol Rybník A. Hned úvod utkání naznačil, že to bude pěkné a vyrovnané utkání. Petr Zeman zahrál výborně, ale jeho soupeř díky dvěma hodovkám v posledních dvou hodech nakonec Petra těsně udolal. Na vedlejších drahách nastoupil po slabém výkonu v pondělní dohrávce netradičně v úvodu Petr Miláček. Ten ještě 7 hodů před koncem nad soupeřem vedl. Závěr se mu ale vůbec nevydařil a nakonec i přes pěkný výkon prohrál. 0:4 a +12 pro hosty. V prostřední pasáži Petr Skutil nezačal nijak přesvědčivě, po pár hodech ale hru zlepšil a přidal na první dráze skvělou dorážku (108) čímž si zajistil slušné vedení. Po změně drah se mu již tolik nedařilo, jeho soupeři se však dařilo ještě méně, takže Petr dokráčel k pohodlné a jesné výhře. Na vedlejších drahách zahrál solidně také Tomáš Jarolím, jeho soupeř mu ovšem s pomocí tvrdých hodů s rychlostí nad 40 km/h nedal nejmenší šanci na výhru. Před závěrem stav 2:6 a již +4 pro domácí. Závěr tedy naprosto otevřený, na výhru v zápase však museli oba naši dotahováci vyhrát. Karel Lang sice předvedl solidní plné, dorážka se mu ovšem vůbec nepovedla a odešel poražen o 16 kuželek. Na vedlejších drahách se tedy rozhodovalo o konečném osudu utkání. Mirek Skala sice svého soupeře v pěkném souboji udolal, ale "pouze" o 8 kuželek a to bohužel nestačilo ani na remízu. Naše družstvo tedy ztrácí na domácí dráze další dva body po prohře o pouhé 4 kuželky v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Zeman 451, Miláček 448, Skutil 459, Jarolím 431, Lang 404, Skala 441.

Béčko odjelo ve čtvrtek na zrekonstruovanou čtyřdráhu do Jičína, kde se střetlo s domácím déčkem. Úvod utkání našemu celku vůbec nevyšel. Obvyklá dvojice dotahováků Pepa Suchomel, Jarda Havlas předvedla v Jičíně jen průměrný výkon a ani jednomu z nich to na zisk bodů nestačilo. Prostřední část, ve které za naše družstvo nastoupila Lída Skutilová s Vendelínem Škutou, byla z našeho pohledu ještě výkonostně slabší než ta první. Bodově to bylo ale přece jen o něco lepší. Lídě Skutilové totiž i průměrný výkon stačil na jasný zisk dvou bodů. Takže před závěrem stav 6:2 a +66 kuželek pro domácí. Pro naše dotakováky Pavla Kličku a Jirku Ryšavého nelehký úkol. Oba naši hráči předvedli výborné výkony, domácí dotahováci jim ale zdatně sekudovali a tak se již povedla jen kosmetická úprava výsledku, když Pavel dokázal vydřít těsnou výhru. Suma sumárum prohra v poměru 12:4 o 68 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 393, Havlas 384, Skutilová 372, Škuta 357, Klička 430, Ryšavý 426.

Přidáno: 07.02.2012, 00:27 hod.

Áčko v dohrávce úspěšné

V pondělí 30.1. sehrálo naše áčko na domácí kuželně odložené utkání 14. kola proti celku SKK Třebechovice A. Hosté jsou v aktuální tabulce na 4. příčce a tak se čekal těžký zápas, který z našeho družstva načala dvojice Petr Zeman, Mirek Skala. Petr hrál s dobře hrajícím soupeřem vyrovnanou partii, ale díky slabší dorážce odecházel nakonec se sklopenou hlavou po porážce o 10 kuželek. To na vedlejších drahách to byla jiná písnička. Míra Skala si od samého začátku budoval proti slabě hrajícímu soupeři náskok a po výborném výkonu v pohodě dokráčel k jasné výhře. 2:2 a +63 kuželek pro domácí. Druhá čtveřice a naprosto stejný scénář. Petr Skutil hrál se soupeřem vyrovnaně a slabou dorážkou se připravil o výhru, zatímco Tomáš Jarolím nedal slabě hrajícímu soupeři svoji výbornou hrou sebemenší šanci. 4:4 a 110 kuželek doma. Závěr obstarávala tradičně dvojice Karel Lang, Petr Miláček. Karel zahrál výborně a slabě hrajícímu soupeři nedal sebemenší šanci na úspěch. Na vedlejších drahách ale bylo k vidění asi největší překvapení večera. Petr Miláček předvedl bídný výkon - suveréně nejhorší v této sezóně a na domácí kuželně vůbec a s dobře hrajícím soupeřem jasně prohrál. I tak to ale našemu družstvu stačilo na výhru v poměru 10:6 o 119 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 418, Skala 459, Skutil 405, Jarolím 445, Lang 447, Miláček 385.

Přidáno: 31.01.2012, 20:07 hod.

Krajské přebory jednotlivců

V sobotu 28. ledna hostila přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje 2012 v kategorii mužů. Náš oddíl poslal do bojů tři zástupce - Petra Skutila, Tomáše Jarolím a Petra Miláčka. Ani jednomu z našich hráčů se příliš nedařilo - nejlepší byl Petr Miláček na 17. příčce, Petr Skutil skončil 20. a Tomáš Jarolím 25.. Titul si podle papírových předpokladů odvezl Jirka Hetych z Loko Česká Třebová.

Ve stejný den se hrála také kategorie juniorská a kategorie žen a seniorek, které hostila kuželna v České Třebové. V juniorské ani seniorské kategorii náš oddíl své zástupce neměl. Naše zástupkyně v ženské kategori Lída Skutilová skočila bohužel po slabém výkonu na poslední příčce.

V neděli se v České Třebové představili žáci a i v této kategorii měl náš oddíl zastoupení v podobě bratrů Sukdolákových a Jana Juříčka.
Naši hráči se seřadili na 4., 5. a 6. příčce, když nejlepšího z nich Tomáše Sukdoláka dělilo od zisku medaile pouhých 6 kuželek.

Kompletní výsledky všech dosud odehraných kategorií naleznete na webu PKKS.
Zbylé kategorie - tedy dorostenky, dorostenci a senioři si to o medaile rozdají v sobotu 18. února. Naše kuželna bude hostit dorost, senioři budou hrát v České Třebové.

Přidáno: 31.01.2012, 19:42 hod.

15. kolo - Áčko v Hořicích neúspěšné, béčko doma vyhrálo

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s průběžně třetím celkem tabulky - domácím béčkem. Úvod utkání byl z naší strany vynikající. Petr Zeman předvedl výborný výkon a slabě hrajícího soupeře jasně přehrál. Karel Lang zahrál také dobře, ale díky trochu slabší první dorážce odešel ze souboje nakonec poražen těsně o 2 kuželky. I tak ale při stavu 2:2 naše nadějné vedení o 71 kuželek. Po prostřední části bylo ale vše jinak. Dušan Kasa nevstoupil do zápasu vůbec dobře a slabou první dráhou si vlastně sám zadělal na porážku. Po změně drah sice výrazně přidal ale ani tak nedokázal průměrně hrajícího soupeře porazit. Petr Skutil naopak začal nadějně. Druhá dráha byla ale doslova tragická a tak soupeř neměl nejmeší problém. V tuto chvíli již domácí družstvo vedlo 6:2 o 7 kuželek. Nebyl to tedy ještě ztracený zápas, ale pro naše dotahováky přece jen těžký úkol. Petr Miláček zahrál výborně a v pěkném souboji nakonec udolal také výborně hrajícího soupeře o 4 kuželky. Na vedlejších drahách Tomáš Jarolím ale díky slabší dorážce nestačil na svého soupeře a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Naše družstvo se tedy odváží porážku v poměru 12:4 o 21 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 465, Lang 443, Kasa 389, Skutil 384, Miláček 467, Jarolím 418.

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti celku Spartak Rokytnice nad Jizerou C. Úvod utkání nezastihl žádného z aktérů v té nejlepší formě. Libor Elis předvedl na své poměry špatný výkon, ale na dvojici střídajích soupeřů mu to nakonec vcelku pohodlně stačilo. Lída Skutilová se utkáním doslova protrápila a zejména díky mizerné druhé dráze odešla ze souboje se také špatně hrajícím soupeřem poražena. 2:2 a +3 kuželky pro naše družstvo. Prostřední část utkání už přinesla lepší podívanou. Po zranění se vrátivší Pavel Klička předvedl velice pěkný výkon a soupeře jasně přehrál. Jarda Havlas zahrál také relativně slušně, ale jemu to na soupeře nestačilo. Před závěrečnou čtveřicí tedy nic rozhodnuto - 4:4 a +33 pro naše družstvo. Pepa Suchomel předvedl v závěru skvělou hru a využil slabého výkonu soupeře k navýšení našeho náskoku. Na vedlejších drahách nestačil Jirka Ryšavý na nejlepšího hráče večera, ale náskok v poražených kuželkách byl pro naše družstvo dostatečný, takže si béčko připsalo další domácí výhru - tentokrát v poměru 10:6 o 47 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 371, Skutilová 343, Klička 433, Havlas 405, Suchomel 434, Ryšavý 403.

Přidáno: 23.01.2012, 12:42 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |