Aktuální informace z dění v oddíle

Na úvod sezóny výhra áčka v Hylvátech

Ve čtvrtek odjelo naše áčko do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se na tamní dvoudráhové kuželně střetlo s domácím áčkem.
Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu, když Pavel Klička díky lepší dorážce zajistil našemu celku vedení o 16 kuželek. Ve druhé dvojici se představil Petr Zeman, který začal slušnými plnými, ale v dorážce se mu vůbec nevedlo a tak jsme i přes slušnou půlku (198) sáhli ke střídání. Petra nahradil Petr Skutil, který na poslední chvíli vyjel s naším družstvem jako náhradník místo Karla Langa, kterému odjezd nedovolily pracovní povinnosti. Petr ovšem nepředevedl lepší hru, ale soupeři se již tolik nedařilo, takže konečná prohra o 10 kuželek byla vcelku přijatelná. Ve třetí dvojici narazil Dušan Kasa na nejlepšího hráče domácích. Dokázal s ním ale držet krok i když nakonec i přes výborný výkon těsně prohrál. Domácí se poprve v utkání ujali vedení o 2 kuželky. Po následujícím duelu se opět miska vah překlopila na naši stranu, když Mirek Skala nedal strojově přesnou hrou svému dobře hrajícímu soupeři nejmenší šanci na úspěch. Stav 4:4 a + 26 kuželek pro naše družstvo. Tento náskok "dokázal" Tomás Jarolím ztratit hned v první půlce svého duelu. Po výměně drah ovšem výrazně přidal a v dramatické koncovce nakonec svého soupeře ještě o 4 kuželky přehrál. Vedení 6:4 o 30 kuželek dávalo našim barvám výrazné naděje před závěrečným soubojem. V tom se představil Petr Miláček, který povedeným výkonem svého dobře hrajícího soupeře vcelku v pohodě přehrál a zpečetil tak cennou výhru našeho družstva v poměru 12:4 o 56 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 429, Zeman+Skutil 388, Kasa 438, Skala 457, Jarolím 430, Miláček 446 (celkový součet 2588).

Přidáno: 13.09.2012, 23:51 hod.

První kolo nového ročníku je tu

Čtvrtek 13.9., 17:00 hod. - Jiskra Hylváty A - Přelouč A

Pátek 14.9., 17:00 hod. - Přelouč B - SKK Náchod D

Pátek 14.9., 19:00 hod. - Přelouč C - Svitavy B

Přijďte se podívat a povzbudit naše družstva při vstupu do nové sezóny. Budete srdečně vítáni.

Přidáno: 12.09.2012, 11:54 hod.

Výsledky Superpoháru ČKA

V sobotu 8. září hostila naše kuželna 2. ročník Superpoháru ČKA v kategorii mužů a žen. Pro náš oddíl to byla velice prestižní akce a snažili jsme se udělat maximum pro hladký průběh. Nakonec se vše nepovedlo přesně podle našich představ, ale i tak si myslím, že lze nakonec celou akci hodnotit jako povedenou.
Úvodní slavnostní zahájení "spadlo" na bedra předsedovi oddílu Miroslavu Skalovi, který na naší kuželně všehny přivítal popřál dobré výkony a také poděkoval sponzorům. Poté předal slovo paní starostce Ireně Burešové na jejíž projev následně navázal prezident ČKA pan Jiří Jančálek. Po těchto projevech mohla začít samotná sportovní část.
Úvodní utkání obstarala družstva žen - vítěz ligy KK Slavia Praha a vítěz poháru TJ ČKD Blansko. Hned v úvodu nás snad poprvé za dobu fungování kuželny zazlobila technika, kdy přestal počítač komunikovat s automatickými stavěči kuželek. Došlo sice k drobnému zdržení, ale situaci jsme nakonec poměrně dobře zvládli. V této zdržením poznamenané úvodní čtveřici hned došlo k prvnímu přepisu tabulek rekordů naší kuželny, o který se postarala Šárka Marková (KK Slavia) - nebyl to však poslední zápis do těchto tabulek. První runda nakonec skončila 1:1 a Slavia vedla o 15. Prostřední pasáž opět 1:1 a opět přepis rekordních tabulek, což se ve vzájemném souboji povedlo jak Zuzce Musilové (Blansko), tak Vlastě Kohoutové (Slavie). Hráčka Slavie porazila ale o 11 kuželek více, takže držitelkou rekordu výkonem 575 kuželek se stala ona. Stav zápasu byl v tuto chvíli 2:2 a +2 kuželky pro Blansko. Závěrečná čtveřice skončila opět 1:1, takže o vítězi rozhodoval celkový počet poražených kuželek. Tento ukazatel nakonec hovořil o pouhých 9 kuželek ve prospěch Blanska, které tak v utkání zvítězilo v poměru 5:3.
Po utkání následovalo předání pohárů, medailí a dalších cen. Při předávání cen došlo slušně řečeno k malému faux-paux - já bych to tedy spíše nazval velkým trapasem. Vedoucím družstva jsme měli předat v obálkách finanční hotovost. Podařilo se nám ale nějakým nedopatřením předat prázdné obálky. Jaké bylo překvapení hráček když tyto obálky otevřely. Vše se ale nakonec dalo do pořádku a dnes už je to jen k zasmání, ale věřte, že v první chvíli nikomu z nás moc do smíchu nebylo.
Po předání cen ženám zahájili své boje muži. Vítěz ligy SKK Náchod vloni vyhrál také pohár, takže soupeřem mu byl druhý celek ligy - Sokol Husovice. Utkání se začalo vyvíjet lépe pro mírného favorita, kterým byl celek z Náchoda. První runda sice skončila 1:1 ale náchodští měli k dobru 38 kuželek. V prostřední čtveřici si hráči (až na jednoho) vybrali slabší chvilku a nebylo moc na co koukat. Tato čtveřice se nakonec opět rozešla smírně 1:1, ale hráči Husovic v této části nahráli 65 kuželek, takže v celkovém součtu se ujali vedení o 27. Závěrečná rudna byla ve znamení výborných výkonů hráčů Husovic. Oba nakonec překonali hranici šestset poražených kuželek a zpečetili tak jasnou výhru svého družstva v poměru 6:2 o 136 kuželek.
Následovalo opět předání pohárů a medailí - tentokrát už bez trapasů v podobě prázdných obálek a tím byla celá akce zakončena.

Na tomto místě bych rád poděkoval všem hráčům a hráčkám za předvedené výkony a sportovní vystupování. Další dík patří všem členům oddílu, kteří se podíleli na zajištění co nejhladšího průběhu celého sobotního odpoledne a v neposlední řadě děkujeme Městu Přelouč, firmám Amipa a SoftConsult, Elektrárně Chvaletice a přeloučské pobočce Komerční banky, bez jejichž přispění bychom tuto prestižní akci nemohli v Přelouči uspořádát.

Podrobné výsledky obou utkání naleznete zde.

Přidáno: 11.09.2012, 20:28 hod.

Konečné výsledky turnajů

A je dobojováno! Turnaj v kategorii jednotlivců na 120hs vyhrál jako v loňském roce Milan Wágner, který jako jediný pokořil šestistvku. Druhou příčku obsadil také stejný hráč jako v loňském ročníku - a sice Martin Pejčoch a třetí příčka patří Martinu Schejbalovi.
V katrgorii neregistrovaných dvojic se opět dařilo pánům hrajícím pod hlavičkou TESPO Cerekvice, kterým patří první a třetí příčka. Mezi ně se dokázala vklínit dvojice z Rychnova nad Kněžnou.
Kompletní výsledky si můžete otevřít níže.

Kategorie registrovaných (jednotlivci)

Kategorie neregistrovaných (dvojice)

Některým hráčům jeden start nestačil a tak si zahráli vícekrát. Výsledky těch horších startů naleznete zde.

Přidáno: 07.09.2012, 15:16 hod.

Superpohár 2012 na naší kuželně

plakat-superpohar

Přidáno: 01.09.2012, 20:45 hod.

Rozdělení družstev pro nový soutěžní ročník

Rozlosování nového soutěžního ročníku zatím není k dispozici. Známé je pouze rozdělení družstev do jednotlivých soutěží a skupin.

Naše áčko bude hrát jako v loňském soutěžním ročníku VČ divizi, ve které došlo pouze ke dvěma změnám - soutěž opustila družsva Vrchlabí B a Náchod B a byla nahrazena Červeným Kostelcem B a Jiskrou Ústí nad Orlicí A.

V letošním roce zapojujeme do soutěže ještě dvě čtyřčlenná družstva dospělých - tedy béčko a céčko. Vzhledem k vysokému počtu přihlášených čtyřčlenných družstev byla tato soutěž rozdělena do dvou skupin a pravděpodobně se bude hrát čtyřkolově. To ještě musí posvětit úprava rozpisu soutěží. Každé naše družstvo bude startovat v jiné skupině a tutíž se utkávat s jinými soupeři.

Mládež bude hrát opět Východočeský pohár mládeže, do kterého se letos přihlásilo 12 družstev, takže to vypadá na rozdělení do dvou skupin s následným finálovým turnajem - to ještě také bude předmětem úprav rozpisu soutěže.

Kompletní rozdělení všech družstev ve východočeských soutěžích si můžete prohlédnout zde .

Přidáno: 13.08.2012, 12:38 hod.

Pozvánka na naše tradiční turnaje

Na přelomu měsíců srpna a září pořádá náš oddíl opět tradiční turnaje pro registrované a neregistrované hráče. Druhým rokem se bude hrát pod patronátem Pardubického pivovaru a.s.. Soutěž je tradičně rozdělena na registrovné a neregistrované hráče. Registrovaní jednotlivci budou hrát disciplínu 120 hs, neregistrovaní budou hrát ve dvojicích a je pro ně tradičně připravena disciplína 60 hs s pětihodovou dorážkou. Podrobné informace naleznete v propozicích níže:
Kategorie registrovaných (jednotlivci)
Kategorie neregistrovaných (dvojice)

Přidáno: 14.07.2012, 21:20 hod.

Členská schůze

Již byla vybrána firma, která provede výmalbu kuželny a tato firma chce práce zahájit již v tomto týdnu. Z toho důvodu je na dnešek, tedy pondělí 4.6. od 18 hodin svolána mimořádná členská schůze. Musíme domluvit vyklizení kuželny a dozory během malování. No a když už se sejdeme, tak dáme do kupy také družstva, která přihlásíme do příštího ročníku a stanovíme vhodný termín pro náš tradiční předsezóní turnaj registrovaných a neregistrovaných hráčů.

Přidáno: 04.06.2012, 12:39 hod.

Open pardubická dvoustovka dohrána

Neděle 20. května byla posledním hracím dnem 3. otevřeného Mistrovství Pardubického kraje jednotlivců v disciplíně 200hs, které se hraje pod názvem "Open pardubická dvoustovka". Letošní ročník hostila přeloučská čtyřdráha a zůčastnilo se jej celkem 107 hráčů a hráček.
Nejlepšího výkonu dosáhl v předposlední den turnaje Filip DEJDA ze Sokola Kolín, který porazil v součtu celkem 967 kuželek. Tímto výkonem si zajistil zisk titulu "Mistr Pardubického kraje 2012" v disciplíně 200hs. Druhou příčku obsadil díky výkonu 950 poražených kuželek Petr Hrubý (Lambach/Slavoj Praha). Třetí místo pak patří za výkon 945 poražených kuželek Tondovi Svobodovi z KK SDS Sadská, tedy hráči družstva pro něhož bude právě přeloučská kuželna od nového soutěžního ročníku tou domácí pro utkání 2. ligy.
Mezi neregistrovanými se nejlépe vedlo Bohoušovi TREJTNAROVI z SKP Hradec Králové, který porazil 879 kuželek. Druhou příčku obsadil za výkon 870 kuželek jihlavský Igor Ševela a třetí místo patří rychnovskému Michalu Šaršáňovi (857). Na nejlepší výkon mezi ženami dosáhla Ludmila FOŘTOVÁ (Slavie Praha) - 884.
Kompletní výsledky celého turnaje si můžete otevřít zde. Samostatné výsledky kategorie neregistrovaných a žen naleznete zde.
103 z celkových 107 účastníků je také zvěčněno v naší fotogalerii.

Přidáno: 30.05.2012, 15:39 hod.

OPEN PARDUBICKÁ 200

Open Pardubická 200 se kvapem blíží. K dnešnímu dni je příhlášeno celkem 105 hráčů a hráček. Časový plán je k dispozici zde .

Přidáno: 02.05.2012, 10:46 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |